Välkommen till

Rörviks camping

En mysig familjecamping

Köp Camping Key Europe här!

Välkommen till

Rörviks camping

till vår lilla gemytliga familjecamping

Köp Camping Key Europe här!

Välkommen till vår mysiga familjecamping. Vi har naturskön miljö och en barnvänlig sandstrand. Campingen ligger 1.5 km söder om kustsamhället Hamburgsund.

Vi erbjuder campingtomter för husvagn/husbil/tält, stugor, rum/vandrarhem med 24 bäddar samt säsongs- och båtplatser.

Vi erbjuder även

Hundar välkomna

Skötrum för spädbarn

Kreditkort accepteras

Strand och bad

Lekplats

Wifi / Trådlöst internet

Aktiviteter

Midsommar

OBS!!! Midsommarfirandet 2021 är tyvärr inställt pga COVID-19! Vi har traditionellt midsommarfirande kl 13. Janne Hakeröd kommer och spelar dragspel och vi sjunger och dansar, efteråt blir det lite lekar för barnen. På kvällen blir det kanske dans nere vid bryggan.

Sommar aktiviteter

Aktiviteter och information uppdateras ständigt på campingens informationstavla och på Facebook-sidan Rörviks familjecamping.

Hornbore ting

Vikingaspel och tidstypisk marknad den första helgen i augusti.

Följ oss på Facebook

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Foton från Ellen Amina Yogas inlägg ... Se mer Se mindre

Image attachment

Vi tackar campingens gäster för ordnat makrillmete och Jan Svensson för härlig musikunderhållning igår. 🐟☀️💃🕺💖 ... Se mer Se mindre

Kommentera på Facebook 3753906031380156

Tack alla för en trevlig kväll😀☀️😀

Härligt. 🌊🌊🌊🌊

Prislista 2021

LågsäsongHögsäsongMidsommar
Camping 20211/5 – 20/6
9/8 – 31/8
21/6 – 24/6
28/6-8/8
25/6-27/6
Plats230310330
Plats + el280360380
MC/Cykel + tält185260275
MC/Cykel + tält + el235310325
Bil + tält210295315
Bil + tält + el260345365
LågsäsongHögsäsong
Rum 2021
Husdjur EJ tillåtna
1/5 – 20/6
9/8 – 31/8
21/6 – 8/8
1: 4 bäddar675825
2: 4 bäddar675825
3: 4 bäddar675825
4: 4 bäddar675825
5: 4 bäddar675825
6: 4 bäddar675825
Hela huset: 24 bäddar3 5504 450
LågsäsongHögsäsong
Stugor 20211/5 – 20/6
9/8 – 31/8
21/6 – 8/8
101: 4 bäddar (ej husdjur)775925
102: 4 bäddar700850
103: 2 bäddar (ej husdjur)675825
104 bungalow: 2 bäddar (ej husdjur)475575
105: 4 bäddar (ej husdjur)850995
106: 4 bäddar (ej husdjur)725875
107: 4 bäddar (ej husdjur)725875
108: 2 bäddar (ej husdjur)625775
109: 4 bäddar (ej husdjur)850995
110: 4 bäddar (ej husdjur)850995
Smultronstället 6: 4 bäddar (ej husdjur)850995
Husdjur endast tillåtna i stuga 102!
Båt
Båt 20211/5-31/8
Båtplatser/rörlig camping 160 SEK/dygn
Båt/övernattning i gästhamnen250 SEK/dygn
Parkering båttrailer50 SEK/dygn
Snabbanslutning